Romen Perde

Romen Perde — Antep Perdeci ölçü, dikim ve montaj
Romen Perde — Antep Perdeci atölyesinden örnek uygulama.

Romen Perde — Klasik ile Modernin Buluşması

Romen perde, kumaşın yatay çubuklarla katlanarak yukarı toplandığı ve düz, dökümlü görünüm sunan estetik bir perde türüdür. Klasik salonda kullanıldığında zarafet katar, modern dekorasyonda ise sade hatlarıyla şıklık yaratır. Antep Perdeci olarak yedi yıldır düz romen, cep romen, asağıdan baloncuk romen ve kaskat romen dahil her türünü dikiyoruz.

Romen Perde Modelleri

Düz Romen: Standart, en sık tercih edilen, modern. Cep Romen (London Shade): Kenarları toplanmış, ortası yumuşak iniş. Aşağıdan Baloncuk (Balloon): Klasik salonda dolgun ve dökümlü. Kaskat Romen: Çift seviyeli düşüş, restoran ve butik otellerde popüler. Astarsız ve Astarlı seçenekleri olup yatak odasında astarlı blackout iç dolgu önerimiz var.

Kumaş Tercihleri

Pamuklu, keten, polyester karışım, jakar, kadife, organze ve doğal liflerden 200+ kumaş seçeneği. Antep'in iklimine ve odanın işlevine göre kumaş öneriyoruz. Yatak odasında kadife ya da astarlı pamuk; salonda jakar veya keten; çocuk odasında baskılı pamuk; yemek odasında jakar tercih edilir.

Hangi Odalara Romen Perde Uygundur?

Yatak odası ve salonun en şık çözümlerinden biri. Yemek odasında klasik atmosfer için ideal. Ofiste de kurumsal şıklık için tercih edilebilir. Çocuk odası için renkli baskılı kumaşlarla kişiselleştirilebilir. Cam balkonda yer kapladığı için tercih edilmez (plise daha uygun).

Ölçü ve Montaj

Romen perde duvar veya tavan montajıyla kurulur. Genişlik için pencere ölçüsünden 8-10 cm her yana pay; yükseklik için tavan-zemin ölçüsü esas alınır. Mekanizma zincirli ya da motorlu olabilir. Düz romen için sıkı geçmeli düz çubuklar; baloncuk için elastik kayışlı sistemler kullanırız.

Antep'te Romen Perde Hizmetimiz

Atölyemizde özel ölçü romen perde dikim süremiz 7-10 iş gündür. Kumaş seçimi evinizde veya atölyemizde yapılabilir; Şehitkamil ve Şahinbey'de aynı gün keşfe geliyoruz. Komple yatak odası takımı (perde + yatak örtüsü + kırlent) projelerimiz mevcut.

Romen Perde Bakımı

Astarsız modellerde 30°C narin yıkama programı uygulanabilir. Astarlı, kadife veya jakar romen perdelerde kuru temizleme önerilir. Ütüleme nemli iken yapılır; akordiyon ölü çubukları çıkarıldıktan sonra. 6 ayda bir kuru toz alımı önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Romen perde modern dekorasyona uygun mudur? Evet, düz romen ve sade kumaşlarla çağdaş şıklık sağlar. Tül perde ile birlikte kullanılır mı? Evet; pencere yanında tül + üstünde duvar montajlı romen mükemmel katmanlı çözüm yaratır. Romen perde ne kadar dayanır? Doğru bakımla 10-15 yıl kullanım ömrüne sahiptir; mekanizma 7-8 yılda bakım ister.

Romen Perde ile Tül Kombinasyonu

Modern dekorasyonda romen perde tek başına yeterli olabilse de klasik salon ve yatak odası dekorasyonunda tül + romen kombinasyonu zenginlik katar. Bu kurguda tül perde pencereye yakın, romen perde duvar üzerinde monte edilir. Tül gündüz mahremiyeti ve süzme ışığı sağlar; romen perde akşam tam karartma veya görsel bütünlük sunar. Astarlı romen perde özellikle yatak odasında uyku kalitesi için önerilir; iç astar blackout veya ısı yalıtımı kumaşı olabilir. Antep'in güney cepheli yatak odalarında bu kombin uyku konforunu belirgin biçimde artırır.

Romen Perde Çubuk Aralığı ve Estetik Etkisi

Romen perdenin görünümünü belirleyen kritik bir parametre çubuk aralığıdır. 25 cm aralık standart ve dengeli bir görünüm verir. 20 cm sıkı katlamalı, daha düzgün; 30-35 cm gevşek katlamalı, daha yumuşak ve dökümlü görünüm yaratır. Düz romen modelinde aralık sıkı, baloncuk modelde aralık geniş tercih edilir. Atölyemizde her romen perde dikiminde müşterinin estetik tercihine göre çubuk aralığı kişiselleştirilir; standart üretim yerine ölçüye özel kesim yapılır.

Romen Perdede Sık Yapılan Hatalar

1) Astar atlamak: Romen perde astarsız geri görüş yapar ve dökümlü durmaz. 2) Yanlış çubuk aralığı: 25-30 cm aralık standart; daha geniş açık katlanma yaratır. 3) Modern mekânda kabarık baloncuk model: Düz romen tercih edilmeli. 4) Mekanizma kalitesi: Düşük kaliteli zincir 1-2 yıl içinde kopar. 5) Yıkama hatası: Astarlı modeller kuru temizleme; aksi astar bozulur.

Antep'te Hizmet Bölgemiz

Antep Perdeci olarak Romen Perde uygulamalarını Şehitkamil'in 147 mahallesi ve Şahinbey'in 181 mahallesinde sunuyoruz. Batıkent, İbrahimli, Sarıgüllük, Beykent, Karşıyaka, Akkent, Düztepe, Yeditepe, Şirinevler, Bağlarbaşı, İncilipınar, Üzümlü, Tıkmen, 100. Yıl, Sanayi, Vatan, Cumhuriyet, Kavaklık, Atatürk, Atilla, Onat Kutlar, Hürriyet ve daha pek çok mahalleye aynı gün keşif desteği veriyoruz. Klasik yatak odası, salon ve yemek odası için romen perde dikim ve montajı.

Detaylı Müşteri Süreci

İş akışımız şu adımlardan oluşuyor: 1) Ücretsiz keşif — pencere ölçüleri, oda yönü (kuzey/güney/doğu/batı), tavan yüksekliği, mevcut korniş veya ray, radyatör/klima konumu, mobilya rengi notlanır. 2) Kumaş ve model seçimi — atölyemizde 200+ numune fiziksel olarak elinize alınır; istenirse evinize numune götürülür. 3) Teklif — keşiften sonra 24 saat içinde detaylı yazılı teklif gönderilir. 4) Onay ve avans — onay alındıktan sonra atölye sırasına alınır. 5) Atölye dikim — her ürün ölçüye özel kesilir, dikilir, son kontrol edilir. 6) Montaj — ekibimiz evinize gelir, mevcut sistemi söker, yeni perdeyi monte eder, son rötuşlar ve müşteri onayı ile teslim eder. 7) Garanti — montaj sonrası 5 yıl dikim ve montaj garanti belgesi verilir.

Garanti ve Servis Koşulları

Antep Perdeci'de tüm dikim ve montaj işleri 5 yıl garanti kapsamındadır. Kumaşta üretici garantisi (renk solması, dokuma hatası, kaplama soyulması) marka koşullarıyla uygulanır. Mekanizma garantisi ürün tipine göre 2-5 yıl arasında değişir; motorlu sistemlerde 5 yıl, manuel mekanizmalarda 2 yıl üretici garantisi var. Yıllık ücretsiz bakım servisi — ilk yıl içinde tüm sistemin temizliği, mekanizma yağlaması, gerginlik kontrolü dahil. Servis sözleşmesi imzalayan müşterilerimiz için 5 yıl boyunca yıllık koruyucu bakım dahil paket sunuyoruz. Garanti dışı arızalarda parça maliyeti + sembolik işçilik ile servis veriyoruz.

Ücretsiz Keşif ve İletişim

Antep'in herhangi bir noktasında Romen Perde ihtiyacınız varsa WhatsApp'tan veya 0532 477 09 56 numaramızı arayarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Hafta içi 09:00-19:00, cumartesi 10:00-18:00 saatlerinde randevu açıyoruz. Stüdyo daireden 4+1 dubleks villaya, küçük dükkandan büyük plazaya kadar her ölçekte iş yapıyoruz. Adresimiz: Batıkent, 27560 Şehitkamil/Gaziantep.

Romen Perde alternatiflerini ve birlikte tercih edilen perde çeşitlerini inceleyin. Antep Perdeci olarak Şehitkamil ve Şahinbey'de tüm bu modellerin ölçü, dikim ve montajını tek elden gerçekleştiriyoruz.

İlgili Perde Çeşitleri

Hangi Odalara Uygun?

WhatsApp ile yaz Hemen Ara